Hamilelik üzerine

Her bebeğin sağlıklı şartlarda doğmaya, her annenin sağlıklı bir gebelik süreci geçirmeye hakkı vardır. Her insanın insanca yaşam hakkı olduğu gibi…

Sağlıklı bir anne adaylığı, sağlıklı bir bebek için düzenli kontroller, yeterli tıbbi yardım (doktor, cihaz, sağlık personeli,ilaç), ilgi ve bilgi gereklidir.

Dünyada nasıl birçok konuda haksızlıklar, adaletsizlikler varsa , ne yazık ki hamilelik takibi ve doğum konusunda da ekonomik ve sosyal şartlara bağlı olarak insanlar arasında inanılmaz farklılıklar vardır. İnsanların büyük çoğunluğu günümüzde bazı yörelerde ne yazık ki teknolojinin nimetlerinden çok uzakta (binlerce yıl önce yaşamış kadınların şartlarında) bu süreci geçirmektedir.

Sosyal ve ekonomik yönden şanslı insanlar olarak bizler teknolojinin özellikle kadın doğuma sağladığı inanılmaz gelişmelere (ultrasonografi, doğum öncesi hastalıkların tespiti, vs) bağlı olarak standartlarımızı her geçen gün yükseltmeye çalışıyoruz.

Bu da en doğal hak tabi ki…

Bilgi ve ilgi talep ediyoruz. Karşı koyamadığımız, koyamayacağımız ölüm gerçeğine karşı savaşımızda elimizden tek gelen şey doğurmak çünkü…

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir